Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Parowanie wewnątrz auta

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Parowanie wewnątrz auta

    Witam, a jaki dokładnie masz moduł, oznaczenie? U ciebie Polar nie ma co emulować bo twój moduł jest widoczny, można powiedzieć "z urzędu". A u mnie ma to załatwić Plar i w sumie załatwia, nawet dobrze bo po menu telefonu można się poruszać bez przeszkód i jest wszystko wyświetlane, ale wyjść z tego menu już się nie da, jak jest aktywne. To jest cały problem. :?:

  • #2
    Parowanie wewnątrz auta

    Witam
    Nie wiedziałem w jakim dziale dokładnie napisać ten temat. Mam problem w mojej octavii mk1 otóż chodzi o to że podczas deszczu, mycia auta strasznie paruje środek, troche jest to wkurzające zwłaszcza kiedy jadę gdzieś w deszczu nawiew nie jest w stanie wyrobić i wszystkie szyby mam na maksa zaparowane. Może ktoś miał podobny problem? Prosze o podpowiedzi co mógłbym z tym fantem zrobić.

    Komentarz


    • #3
      stanley69, proponuję zacząć od wymiany filtra kabinowego kiedy ostatnio zmieniałeś
      :?: :szeroki_usmiech


      TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

      Komentarz


      • #4
        autko kupiłem jakieś 3 tygodnie temu i praktycznie od razu zaprowadziłem do mechanika na wymianę rozrządu oleju i wszystkich filtrów także to raczej nie wina filtra

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez stanley69
          i wszystkich filtrów także to raczej nie wina filtra
          jesteś pewien że wymienił , a klime ma ? jak tak to klima powinna momentalnie osuszyć, no ale to jest usuwanie skutków a nie przyczyna, może masz jakieś pęknięcia na podszybiu i woda leje się do środka ? zerknij pod wykładzinę z przodu i z tyłu czy tam sucho jest .
          O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

          Komentarz


          • #6
            Sprawdz ten filtr bo wg mnie mechanik wymienił wszystkie mechaniczne filtry (oleju ,powietrza i paliwa) o kabinowym zapomniał tak mi sie zdaje

            Komentarz


            • #7
              stanley69, problem wielokrotnie opisywany na forum. Filtr oczywiście wymień, ale przyczyna parowania szyb wg mnie, leży gdzie indziej:
              Link

              >>>moja srebrna kombi strzała<<<

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez jarekbarcaaa
                o kabinowym zapomniał tak mi sie zdaje
                ale może policzył za niego :diabelski_usmiech
                W ex 0II wymieniłem kiedys na filtr kabinowy jakis włoski fiam czy cos takiego i na dole szybki pojawiła się rosa....bo 2 tyg kupiłem Knechta i rosa znikła. Ale to było tak ok 2 cm rosy. Wiec filtr - filtrowi nie równy. A czy był wymieniany bez problemu zobaczysz po jego stanie.
                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                Komentarz


                • #9
                  Auto w środku jest suche tzn dywaniki fotele itp woda nie dostaje sie podczas deszczu do środka sprawdziłem. Jestem laikiem i stąd moje (może głupie) pytanie - gdzie znajduje się ten filtr kabinowy? Przypomne octavia 1, 98 rok aha i bez klimy tylko zwykły nadmuch

                  Komentarz


                  • #10
                    stanley69, w podszybiu po stronie pasażera :idea: musisz zdjąć uszczelkę i delikatnie z wyczuciem podnieś ten plastik i wtedy dostaniesz się do filtra


                    TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

                    Komentarz


                    • #11
                      stanley69, jeśli jest u ciebie, to klapka obiegu zamkniętego przestała działać i ustawiła się w pozycji zamkniętej i stąd to parowanie. O ile jest obieg zamknięty w aucie bez klimy.

                      >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                      Komentarz


                      • #12
                        kabanos, jest obieg zamknięty też miałem taką octavkę bez klimy :szeroki_usmiech


                        TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

                        Komentarz


                        • #13
                          wydaje mi się, że kabanos i damian1975 macie rację, ten przełącznik od zamknięcia obiegu od razu wydał mi się podejrzany bo dziwnie lekko chodził i jego wciśnięcie nic w aucie nie powodowało, to na pewno będzie to niestety już dzisiaj tego nie sprawdzę, ale dam znać czy uporałem się z problemem. Dziękuję wszystkim za cenne wskazówki. :szeroki_usmiech

                          Komentarz


                          • #14
                            stanley69, to wiesz co należy zrobić w podzięce :szeroki_usmiech


                            TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X